روش‌های پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل

روش های پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل

روش‌های پاک کردن جوهر از روی فرش و مبل را قرار است با هم بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که جوهر خودکار روی فرش یا مبل منزلتان بریزد و باعث تغییر رنگ شود. خانم‌های خانه‌داری که در این مواقع دستپاچه و نگران می‌شوند با یک دستمال جوهر را پاک می‌کنند و با این کار موجب پخش شدن لکه‌ی آن می‌شوند. در این مطلب شما را شیوه‌های صحیح پاک کردن لکه جوهر از روی فرش آشنا می‌کنیم.

پاک کردن لکه جوهر با ماست

ماست به عنوان یک حلال موثر برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش و مبل شناخته می‌شود. برای اینکه لکه جوهر روی سطح فرش پخش نشود، بلافاصله بعد از کثیف شدن، چند قاشق ماست کم چرب را روی لکه جوهر بریزید و چند دقیقه‌ای صبر کنید.
سپس با یک قاشق ماست را از روی فرش جمع کنید. ماست تمام جوهر را به خود جذب کرده و رنگی شده، در عوض الیاف فرش به طور کامل از جوهر خودکار یا خودنویس پاک شده است. برای اینکه ماست ریخته شده روی فرش را پاک کنید می‌توانید یک دستمال تمیز و مرطوب روی آن بکشید، تا به طور کامل تمیز و درخشان شود.
برای تمیز کردن جوهر ریخته شده روی مبل هم همین کار بکنید، ابتدا روی پارچه‌ی مبل ماست بریزید، کمی صبر کنید و در نهایت با دستمال یا حوله آن قسمت را پاک کنید.
قالیشویی هشتگرد آماده خدمت رسانی به هم شهریان خود در زمینه شست شوی انواع قالی و فرش و موکت می باشد.

پاک کردن لکه جوهر با اسپری مو

شاید کمی عجیب به نظر بیاید، اما واقعیت این است که اسپری مو می‌تواند لکه جوهر را به خوبی از روی فرش پاک کند. پس برای پاک کردن لکه اسپری مو را روی لکه باشید، یک دستمال حوله‌ای روی لکه قرار دهید تا رنگ جوهر را به خود جذب کند. چند بار این کار را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.
در نهایت بعد از اینکه رنگ جوهر از روی الیاف فرش پاک شد، می‌توانید با یک حوله‌ی تمیز و سفید که خیس کرده‌اید فرش را پاک کنید.
لکه جوهر روی مبلمان را هم می‌توانید با همین شیوه پاک کنید.

بیشتر بخوانید: روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل

پاک کردن لکه جوهر با شامپو فرش

یک پیمانه شامپو فرش را با آب سرد مخلوط کنید، یک دستمال سفید و تمیز را به این محلول آغشته کنید و چند بار روی لکه بکشید تا آن را از روی الیاف فرش پاک کند. بعد از تمیز شدن لکه فرش را با یک حوله خشک پاک کنید تا مرطوب باقی نماند.
برای پاک کردن پارچه‌ی رومبلی از جوهر هم می‌توانید با همین شیوه از شامپو فرش استفاده کنید و لکه جوهر را پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر با سرکه سفید و ماشین ظرفشویی

بهترین راه برای پاک کردن جوهر از روی فرش یا مبل این است که بلافاصله بعد از کثیف شدن اقدام به تمیز کردن لکه کنید. اما آیا می‌دانید درصورتی‌که لکه قدیمی باشد چگونه باید آن را پاک کنید؟
بهترین راه برای پاک کردن لکه جوهر قدیمی استفاده از سرکه و مایع ظرفشویی است. پس یک فنجان سرکه سفید را با کمی مایع ظرفشویی و کمی آب مخلوط کنید. یک تکه ابر را به محلول فوق آغشته کنید و روی لکه جوهر بکشید. با این کار لکه جوهر جذب ابر می‌شود و از روی الیاف فرش یا پارچه رو مبلی پاک می‌شود.
اگر به دنبال قالیشویی در شهرجدید هشتگرد هستید می توانید با قالیشویی کارن تماس بگیرید و از خدمات حرفه ای ما بهره مند شوید.
برای پاک کردن لکه‌های بزرگ و قدیمی‌تر باید چندین بار این کار را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که سرکه علاوه بر تمیز کردن فرش و مبل موجب درخشندگی آن هم می‌شود.

پاک کردن لکه جوهر با آبلیمو

یکی از حلال‌های مناسب برای پاک کردن لکه جوهر استفاده از آبلیمو است. آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی که دارد می‌تواند لکه جوهر را در خود حلال کند و الیاف فرش و پارچه را تمیز کند.
بیشتر بخوانید: آشنایی با روش‌های پاک کردن قهوه از روی فرش

پس اگر روی فرش یا مبل منزل شما با جوهر کثیف شد، می‌توانید یک تکه دستمال را به آبلیمو آغشته کنید و روی جوهر بکشید. چندین بار این کار را تکرار کنید تا هیچ اثری از لکه روی فرش باقی نماند. البته برای اینکه لکه جوهر روی فرش و مبل پخش نشود این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که نباید دستمال را روی سطحی که کثیف شده به اطراف بکشید، بلکه باید به لکه جوهر ضربه بزنید تا به طور کامل پاک شود.

پاک کردن لکه جوهر با شامپو فرش

شامپو فرش یک شوینده ملایم است که می‌تواند به خوبی لکه جوهر را از روی فرش و مبل پاک کند. برای استفاده از شامپو بچه برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش و مبل باید آن را با آب رقیق کنید. پس کمی شامپو فرش را با سرد یا آب ولرم ترکیب کنید و آن را روی لکه جوهر اسپری کنید.
سپس با یک دستمال خشک لکه را به طور کامل پاک کنید. درصورتی‌که این کار را چندین مرتبه تکرار کنید لکه به طور کامل پاک می‌شود. درصورتی‌که لکه کمرنگ شد اما به طور کامل پاک نشد، استفاده از آب گرم می‌تواند کمک زیادی به پاک کردن لکه کند. پس روی لکه آب گرم اسپری کنید و مجدداً لکه جوهر را پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از مبل

پاک کردن لکه جوهر با شیر

یکی دیگر از موادی که می‌تواند جوهر را در خود حل کنید شیر است. برای پاک کردن لکه جوهر دستمال خشک را به شیر آغشته کنید و لکه جوهر را پاک کنید. روش دیگر به این صورت است که شیر را روی لکه جوهر اسپری کنید و با یک دستمال خشک آن را پاک کنید.
بیشتر بخوانید: پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
6 × 2 =


فهرست