روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل

پاک کردن آب انار

روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل را قرار است با هم بررسی کنیم.

ریختن آب میوه و مواد غذایی روی فرش و مبل باعث کثیف شدن آن می‌شود. لکه آب انار به دلیل رنگ قرمزی که دارد روی فرش و مبل به راحتی مشخص می‌شود و ظاهر آن را خراب می‌کند. در این مطلب روش‌های پاک کردن آب انار را به شما آموزش می‌دهیم.

اولین اقدام برای پاک کردن آب انار

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای پاک کردن لکه آب انار باید رعایت کنید این است که هرچه زودتر لکه را پاک کنید. به تعویق انداختن فرایند پاک کردن لکه آب انار از روی فرش و مبل باعث ماندگار شدن آن می‌شود و پاک کردن آن سخت می‌شود.

پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل با مایع ظرفشویی

یکی از روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل این است که از شوینده‌ی معمولی مانند مایع ظرفشویی استفاده کنید. این شوینده قابل دسترس است و در تمام منازل وجود دارد. پس وقتی آب انار روی فرش یا مبل ریخت نگران نشوید.
چند قطره مایع ظرفشویی را داخل یک ظرف آب بریزید، دستمال سفید و تمیزی را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید. وقتی چند بار دستمال آغشته به مایع ظرفشویی را روی لکه بکشید آب انار پاک می‌شود.
حتماً باید برای پاک کردن از دستمال سفید و تمیز استفاده کنید. چون اگر دستمال رنگی باشد ممکن است رنگ پارچه روی فرش یا پارچه مبل باقی بماند. البته به جای دستمال می‌توانید از یک تکه ابر تمیز هم استفاده کنید.

جوش شیرین برای پاک کردن لکه آب انار

یکی دیگر از روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل این است که از جوش شیرین استفاده کنید. برای اینکار کمی پودر جوش شیرین را با آب ترکیب کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد، سپس خمیر به دست آمده را روی لکه آب انار بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. طی این مدت زمان آب اناری که روی فرش ریخته یا پارچه مبل را کثیف کرده است جذب جوش شیرین می‌شود و سطح مورد نظر را تمیز می‌کند. بعد از نیم ساعت خمیر را با دست جدا کنید، روی آن را جارو برقی بکشید.
ممکن است خمیر جوش شیرین روی فرش باقی مانده باشد. برای اینکه آن را به طور کامل از روی فرش پاک کنید، با یک دستمال نمدار فرش یا روی مبل پارچه‌ای را پاک کنید تا به طور کامل تمیز شود.

پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل با شامپو فرش

شامپو فرش می‌تواند لکه‌های مواد غذایی و آبمیوه‌ها را ازروی مبل و فرش پاک کند. بریا استفاده از این شیوه باید کمی شامپو فرش را داخل یک ظرف آب حل کنید و با استفاده از محلول به دست آمده لکه آب انار را از بین ببرید.
پس یک تکه ابر یا یک دستمال نخی را به محلول آغشته کنید و چندین بار روی لکه بکشید. با اینکار آب انار از روی الیاف فرش و پارچه مبل پاک می‌شود. شامپو فرش آسیبی به الیاف فرش نمی‌زند و آن را خراب نمی‌کند. از طرف دیگر باعث از بین رفتن کیفیت پارچه مبل هم نمی‌شود. پس به عنوان یکی از بهترین روش‌های پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل استفاده از شامپوفرش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
قالیشویی هشتگرد آماده خدمت رسانی به هم شهریان خود در زمینه شست شوی انواع قالی و فرش و موکت می باشد.

پاک کردن لکه آب انار با آب اکسیژنه

یکی از محلول‌های پر قدرت برای از بین بردن لکه آب انار از روی فرش و مبل آب اکسیژنه است. وقتی دانه‌ی انار روی فرش یا مبل له شد و رنگ آن باقی ماند می‌توانید یک تکه پنبه را به آب اکسیژنه آغشته کنید و روی لکه بگذارید. اگر دو دقیقه پنبه روی لکه آب انار باقی بماند کافی است و می‌تواند آن را به خوبی پاک کند.
اگر با این روش لکه تمیز نشد می‌توانید برای پاک کردن لکه آب انار از روی فرش و مبل دستمال را به آب اکسیژنه آغشته کنید و چندین بار روی لکه بکشید تا رنگ آن را به طور کامل از بین ببرد و تمیز کنید. سپس با یک دستمال تمیز و نمدار روی آن قسمت از فرش و مبل را پاک کنید تا هیچ اثری باقی نماند و الیاف فرش یا پارچه مبل یک دست شود.

پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل با الکل سفید

الکل سفید حلال قوی برای از بین بردن آب انار است. بهتر است الکل سفید را با آب رقیق کنید و سپس دستمال را به این محلول آغشته کنید و روی لکه فرش بکشید تا تمیز شود. پاک کردن لکه آبار انار از روی مبل پارچه‌ای هم به همین صورت است و تفاوتی ندارد.

پاک کردن آب انار از روی مبل چرمی

شوینده‌ها و حلال‌هایی که در قسمت قبل معرفی کردیم برای مبل پارچه‌ای مناسب بود. اما برای مبل چرمی باید روش‌ دیگری را ذکر کنیم. برای پاک کردن لکه آب انار از روی مبل چرمی می‌توانید چند قطره مایع ظرفشویی را روی یک مسواک تمیز و نو بریزد و با آن لکه مبل را تمیز کنید. بافت مبل چرمی حساس است و ممکن است خراب شود به همین جهت لازم است به آرامی مسواک را روی مبل بکشید.
اگر به دنبال قالیشویی در شهرجدید هشتگرد هستید می توانید با قالیشویی کارن تماس بگیرید و از خدمات حرفه ای ما بهره مند شوید.

شوینده‌ی مناسب برای پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل چیست؟

شوینده‌ای که برای پاک کردن لکه‌ها از روی فرش استفاده می‌شود باید حاوی مواد سفید کننده نباشد، چون مواد سفید کننده باعث از بین رفتن رنگ الیاف فرش می‌شود. پس لازم است به دقت محتویات شوینده را بررسی کنید. حتی می‌توانید یک قسمت از گوشه فرش را با شوینده موردنظر امتحان کنید و درصورتی که فرش را خراب نکرد برای پاک کردن لکه آب انار از آن استفاده کنید.
در مورد مبل هم نیز همین قاعده صادق است و باید از شوینده‌ی بدون مواد سفید کننده استفاده کنید. چون اگر به این مورد دقت نکنید و به طور مثال از وایتکس برای تمیز کردن لکه آب انار استفاده کنید، آن قسمت از پارچه مبل سفید و خراب می‌شود و حتی کیفیت پارچه از دست می‌رود. پس یک قسمت مهم از فرایند پاک کردن آب انار از روی فرش و مبل استفاده از شوینده مناسب است.
اگر به دنبال قالیشویی خوب در هشتگرد هستید میتوانید با قالیشویی کارن در هشتگرد تماس بگیرید و از خدمات قالیشویی ما بهره مند شوید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • خیلی عالی و حرفه ای ممنونم از ایده خوبتون به کار من کلی اومد شب یلدا روی مبل ما که رنگ شیری دارد انار ریخت پسرم ولی با این مقاله تونستم خیلی کم رنگ کنمش در وحله اول و بعد که برای عید شستشو مبل را به شما سپردیم کامل تمیز و یه دست شد بازم تشکر

    پاسخ
  • مممنونممممم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Solve : *
27 ⁄ 9 =


فهرست